سیستم مدیریت پورتال پایگاه خبری فرایش

شناسه خبر: 2353
تاریخ انتشار: 1399/9/23 10:29:06

مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی از تشرف ۳۵ اسپانیایی زبان طی ارتباط مجازی با حرم مطهر رضوی به دین اسلام مشرف شدند.

تشرف ۳۵ اسپانیایی زبان به دین اسلام

 سید محمدجواد هاشمی‌نژاد گفت: از یک سال و نیم گذشته که بخش زبان اسپانیایی در مدیریت امور زائران غیرایرانی راه‌اندازی شده است، 35 نفر از مخاطبان اسپانیایی زبان از کشورهای آمریکای شمالی و مرکزی طی ارتباط مجازی با حرم مطهر رضوی به دین مبین اسلام تشرف یافته‌اند.

مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی افزود: از این تعداد 28 نفر از کشورهای کلمبیا، ونزوئلا، اسپانیا، مکزیک، پاراگوئه، شیلی، نیکاراگوئه و لبنان هستند که از ابتدای سال جاری مسلمان شده‌اند که 65 درصد آن‌ها را بانوان تشکیل می‌دهند.

وی اظهار کرد: متقاضیان تشرف به اسلام بعد از آشنایی اولیه با اسلام از طریق صفحات فضای مجازی با محتواهای دینی همچون تطبیق مباحث اعتقادی اسلام و مسیحیت، بیان زیبایی‌های دین اسلام و سیره رسول اکرم(ص)، ترجمه آیات قرآن تمایل خود را به پذیرش دین اسلام ابراز می‌کنند.

هاشمی‌نژاد بیان کرد: تشرف به اسلام با پذیرش قلبی متقاضیان از طریق بیان شهادتین طی ارتباط تصویری با فضای حرم مطهر رضوی انجام و ادامه ارتباط با این تازه مسلمانان با ارسال قرآن کریم و کتاب‌هایی با موضوع دین اسلام و احکام آن به زبان اسپانیایی انجام می‌شود، همچنین علاوه بر ارتباط از طریق فضای مجازی محصولات فرهنگی با محتواهای اعتقادی و آموزش احکام برای آنان ارسال می‌شود.

مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی ابراز کرد: زمینه‌های تشرف به اسلام تعداد 15 نفر از این افراد در سال میلادی جاری از طریق ارتباط حرم مطهر با یک مرکز اسلامی در السالوادور و نشر محتواهای ارسالی فراهم شده و بیان شهادتین همگی طی ارتباط مستقیم تصویری با حرم مطهر انجام گرفته است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
* نظر:
ایران و جهان