سیستم مدیریت پورتال پایگاه خبری فرایش

شناسه خبر: 3340
رئیس اداره سلامت مادران وزارت بهداشت با ارائه توضیحاتی درباره واکسیناسیون مادران باردار، گفت: فعلا تزریق واکسن سینوفارم به مادران باردار توصیه می‌شود.
تاریخ انتشار: 1400/6/10 14:18:24

نسرین چنگیزی رئیس اداره سلامت مادران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اما و اگرهای واکسیناسیون مادران باردار، با بیان اینکه سینوفارم واکسنی است که فعلاً به مادران باردار توصیه می شود، عنوان کرد: تقریبا به همه مادران بالای 35 سال تزریق واکسن سینوفارم توصیه می‌شود. همچنین به مادران باردار کمتر از 35 سال که با مشکلات قلبی، دیابت، فشار خون، مشکلات کلیوی مزمن، سیروز، کم خونی داسی شکل و یا بیماری های دیگر دست و پنجه نرم می‌کنند هم واکسن سینوفارم توصیه می‌شود. 

وی ادامه داد: در صورتی که در لیست اعلام شده بیماری خاص مادر باردار وجود نداشته باشد، مستندات پزشکی مادر باید به مراکز و پایگاه های بهداشتی ارائه شده و پس از بررسی‌های صورت گرفته واکسیناسیون انجام خواهد شد.

چنگیزی با اشاره به چگونگی اعلام زمان واکسیناسیون به مادران باردار، توضیح داد: بر اساس اولویت و اسامی، مادرانی که در حوزه بهداشت پرونده دارند فراخوان می‌شوند و می‌توانند با معرفی نامه به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

رئیس اداره سلامت مادران وزارت بهداشت تصریح کرد: مادرانی که در بخش خصوصی پرونده داشته و اسامی آنها در بهداشت ثبت نشده است حتما باید یک بار به نزدیک‌ترین پایگاه بهداشتی منزل خود مراجعه کرده  و بر اساس اولویت‌های مشخص شده زمان مراجعه برای واکسیناسیون به آنها اعلام خواهد شد.

وی در پایان گفت: افرادی که اطلاعی از آدرس پایگاه‌های بهداشتی ندارند و نمی‌دانند به کجا باید مراجعه کنند  می‌توانند با شماره 4030 و کد داخلی مادران باردار که 4 است تماس حاصل کرده و آدرس محل زندگی خود را اعلام کنند، سپس همکاران ما در حوزه بهداشت با این عزیزان تماس گرفته و آدرس پایگاهی که باید برای مراقبت مراجعه کنند را به آنها اعلام می‌کنند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
* نظر:
سلامت