سیستم مدیریت پورتال پایگاه خبری فرایش

شناسه خبر: 3793
بانوی تیراندازی با کمان همدان با بیان اینکه بسیاری از علاقه‌مندان این رشته ورزشی به دلیل هزینه بالای تجهیزات قادر به ادامه فعالیت نیستند، گفت: این موضوع را در جلسه با مدیرکل تربیت‌بدنی عنوان کردیم اما ابتدایی‌ترین تجهیزات را نیز در راستای تحقق موفقیت و کسب افتخارات نداریم.
تاریخ انتشار: 1400/8/30 14:32:10
ورزش بانوان یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در عرصه ورزش بوده و با توجه به استعدادها و توانمندی‌های بانوان در این عرصه نیاز به رسیدگی بیشتر در این بخش داریم تا شاهد افتخارآفرینی آن‌ها در عرصه‌های مختلف باشیم؛ استان همدان یکی از استان‌های مطرح در برخی رشته‌های ورزشی حوزه بانوان است که ایجاد بسترهای لازم به‌منظور حضور آن‌ها در این عرصه و حمایت از آن‌ها ضروری است.

تیر و کمان همدان با توجه به حضور مربی‌های مجرب و ورزشکاران علاقه‌مند همواره در رقابت‌های کشوری به‌ویژه در بخش بانوان مطرح بوده و کسب عناوین مختلف در رقابت‌های داخلی این نکته را گوشزد می‌کند که باید به این بخش توجه ویژه‌ای شود، متأسفانه طی سال‌های گذشته آن‌گونه که باید به آن پرداخته نشده است؛ اما اینکه بانوان کماندار همدانی چه انتظارات و خواسته‌هایی از مسئولان استان دارند ما را برآن داشت تا با یکی از بانوان فعال در این رشته به گفت‌و‌گو بنشینیم.

مه‌گل صدوقی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما با اشاره به چگونگی آغاز فعالیت خود در رشته تیراندازی با کمان اظهار کرد: فعالیتم را از سال 1394 در این رشته ورزشی آغاز و از سال 1396 به‌صورت حرفه‌ای تیراندازی با کمان را دنبال کردم.

وی با بیان اینکه در ابتدای فعالیت با توجه به نوپا بودن هیئت، مربی به‌صورت مستمر در تمرینات حضور داشت، گفت: در اولین دوره حضورم در مسابقات با توجه به تجربه کمی که داشتم مقامی کسب نکردم اما در مسابقات بعدی اکثر ورزشکاران استان به فینال رقابت‌ها راه یافتند.

این بانوی تیراندازی با کمان همدان بیان کرد: در مسابقات استانی همواره جزو سه نفر اول بودم و همزمان با حضور در مسابقات کشوری در دوره‌های مربیگری نیز حضور داشتم؛ آماده کردن ورزشکاران راه‌یافته به مقطع حرفه‌ای برای مربیگری سیاست خوب هیئت به‌منظور بهره‌گیری از نیروهای مستعد در این عرصه بود.

صدوقی به حضور موفق بانوان همدان در تیم‌های ریکرو و کامپوند استان اشاره کرد و افزود: در مسابقات موفق به کسب عنوان سوم کشور به‌صورت تیمی شدیم و در همین راستا در 15 نفر اول مسابقات قرار گرفتم؛ در رقابت فینال فینالیست‌ها نیز مقام چهارم و سوم مشترک را از آن خود کردم.

وی با اشاره به کسب مقام نخست در مسابقات منطقه اراک و نشان برنز مسابقات کشوری 70 متر تصریح کرد: با توجه به درخشش در رقابت‌های مختلف، سال 1398 در رده سنی نوجوانان به تیم ملی دعوت شدم.

این بانوی تیراندازی با کمان همدان در خصوص امکانات فراهم‌شده برای این رشته ورزشی یادآور شد: طی سال‌های اخیر، تجهیزات و امکانات تیر و کمان خوبی فراهم شده است، البته این رشته ورزشی نیاز به حمایت دارد چراکه اکثر تجهیزات مورد نیاز وارداتی بوده و با افزایش نرخ ارز قیمت تجهیزات نیز بالا می‌رود.

صدوقی در ادامه خاطرنشان کرد: بسیاری از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی به دلیل هزینه بالای تجهیزات قادر به ادامه فعالیت نیستند؛ این موضوع را در جلسه با مدیرکل تربیت‌بدنی عنوان کردیم و ایده‌های خوبی به منظور توسعه این ورزش و کسب افتخارات بیشتر عنوان شد اما ابتدایی‌ترین تجهیزات را نیز در راستای تحقق این موارد نداریم.

وی با تأکید بر اینکه تجهیزات به اندازه‌ای ابتدایی و اولیه است که جایی برای قرار دادن کمان‌ها در سایت نداریم، ادامه داد: گاهی به دلیل این‌گونه مشکلات ورزشکاران باید کوله 15 کیلویی را با خود حمل کنند که این موضوع برای ورزشکاران در رده‌های سنی پایین مشکل بوده و خطرساز است.

این بانوی تیراندازی با کمان همدان با اشاره به دیگر مشکلات موجود در بحث زیرساختی اظهار کرد: نبود وسایل گرمایش ابتدایی در سایت تمرینی از دیگر مشکلات است البته حمایت‌های چند سال اخیر نسبت به سال‌های گذشته بهتر بوده اما کافی نیست؛ اگر ورزشکاران موفقیت‌هایی داشته‌اند فقط با تلاش فردی و بدون چشم‌داشت بوده است.

صدوقی با تأکید بر اینکه طی چند سال اخیر پایه‌سازی در تیر و کمان خوب شکل گرفته است، گفت: اکنون در تمام رده‌های سنی تیرانداز داریم و ورزشکاران برای راهیابی به تیم ملی تلاش می‌کنند؛ امیدوارم در سال‌های آینده شاهد درخشش ورزشکاران در این رشته ورزشی باشیم.

وی با بیان اینکه انتظار داریم متولیان امر ابتدایی‌ترین تجهیزات و امکانات را به‌منظور آسودگی خاطر ورزشکاران این رشته فراهم کنند، تصریح کرد: باید حداقل از ورزشکاران حمایت مالی کنیم و در تهیه تجهیزات نیز به آن‌ها کمک شود؛ سایت روباز تنها مکان اختصاصی برای ورزشکاران بوده و سالن روبسته اختصاصی نداریم.

این بانوی تیراندازی با کمان همدان در پایان خاطرنشان کرد: بسیاری از مربی‌ها با کمترین حقوق و بدون چشم‌داشت فعالیت دارند و درخواست رسیدگی به این موضوع را داریم.

گران بودن تجهیزات ورزشی لازم در رشته تیر و کمان یکی از مشکلات و دغدغه‌های بانوان برای فعالیت در این رشته ورزشی است و همین امر نیز سبب شده تا برخی از علاقه‌مندان از ادامه فعالیت باز بمانند و این‌گونه به نظر می‌رسد که هیئت تیر و کمان استان باید یکسری تجهیزات ورزشی لازم را با حمایت اداره کل ورزش و جوانان استان تهیه و در اختیار ورزشکاران قرار دهد تا شاهد افتخارآفرینی استعدادهای بانوان کماندار استان در سطوح مختلف باشیم.

البته حمایت مالی از ورزشکاران فعال در این رشته از خواسته‌های به حق فعالان تیر و کمان استان بوده و رسیدگی به موضوع حقوق ناچیز مربیان نیز از دیگر درخواست‌های فعالان در این هیئت ورزشی است که به‌منظور رفع این مشکلات باید نگاه ویژه به ورزش تیر و کمان استان به‌ویژه در بخش بانوان ایجاد شود.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
* نظر:
ورزشی