سیستم مدیریت پورتال پایگاه خبری فرایش

دانشمندان پس از کشف ذرات آلودگی سمی در ریه و مغز جنین‌های مرده به این نتیجه رسیدند که آلودگی هوا منجر به زایمان یک‌میلیون جنین مرده در سال می‌شود!

گروهی از دانشمندان پس از تجزیه و تحلیلی که بر ذرات آلودگی سمی در ریه و مغز چندین جنین داشتند، متوجه نقش آلودگی هوا در افزایش تولد جنین‌های مرده شدند.

دانشمندان تخمین می‌زنند که آلودگی هوا منجر به زایمان یک‌میلیون بچه مرده در سال می‌شود؛ نتایج تحقیقات همچنین نشان داد که اثر آلودگی بر مادران مسن بیشتر است.

این مطالعه تخمین می‌زند که تقریباً نیمی از این مرده‌زایی‌ها می‌توانند با قرار گرفتن در معرض ذرات آلودگی کوچکتر از 2.5 میکرون (PM2.5) که عمدتاً از سوزاندن سوخت‌های فسیلی تولید می‌شوند، مرتبط باشد.

همچنین این مطالعه 137 کشور در آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین را تحت پوشش قرار داد که 98 درصد مرده‌زایی در این کشورها اتفاق می‌افتد؛ این تحقیق بر اساس داده‌های بیش از 45000 مرده‌زایی بوده است.

Guardian نوشت ذرات آلودگی هوا برای نخستین بار در سال 2018 در جفت شناسایی شد و تا آن زمان مشخص شد که هوای کثیف به‌شدت با افزایش سقط جنین، زایمان زودرس، وزن کم هنگام تولد و اختلال در رشد مغز ارتباط دارد/تسنیم


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
* نظر:
سلامت