سیستم مدیریت پورتال پایگاه خبری فرایش

شناسه خبر: 3871
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه باید زندگی شهادت گونه در مرام و مسلکمان باشد، گفت: تلاش می کنیم که هر آنچه داریم را همانگونه که شهدا دادند، در این مسیر به کار بگیریم.
تاریخ انتشار: 1400/9/10 12:55:53

دکتر انسیه خزعلی در کنگره خواهران شهدا، ضمن اشاره به برکت خون شهدا و لزوم بهره مندی از فضای معنوی خانواده های شهدا اظهار داشت: بنده به عنوان یکی از شما در اینجا هستم، به عنوان خواهر شهید و نه بخاطر مسئولیتی که دارم. عقیده دارم که شهدا هنوز هم نگاهشان به ما است تا مسیرشان را ادامه دهیم، مطالبه‌گر باشیم و ابتدا از خودمان مطالبه کنیم که ما برای ثبات و ماندگاری مکتب شهیدان چه گامی برداشتیم.

وی ادامه داد: کسانی که گفتند «ربنا الله»، استقامتشان در طریق، روحیه خستگی ناپذیری، بردباری، صبوری و ایستادگی شرط حصول به نتیجه است. باید ببینیم چقدر در این مسیر  بودیم، هستیم و خواهیم بود و چقدر تلاش می کنیم که هر آنچه داریم را همانگونه که شهدا دادند، در این مسیر به کار بگیریم و زندگی شهادت گونه در مرام و مسلکمان باشد. اینکه چقدر سبک زندگی ما اسلامی است، چقدر سبک زندگی ما با شهدا همراه و همگام است.

معاون رییس جمهوری ضمن بیان لزوم ابلاغ پیام شهیدان توسط خواهران شهدا تاکید کرد: پیام شهدا را معمولا خانواده‌های شهدا و به طور خاص خواهر شهید به تاسی از حضرت زینب ابلاغ می‌کند. لذا با وجود کلمات زیبای احساسی، حضرت زینب(س) کاملا منطقی با یزید مواجه می شود و استدلال می آورد. حضرت زینب (س) در اوج غم و اندوه، حمد و ستایش را شروع می کند و با حمد پروردگار سخنش را پایان می دهد. این نشان دهنده کمال تسلط ایشان بر احساس و عواطف ایشان است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
* نظر:
اجتماعی