سیستم مدیریت پورتال پایگاه خبری فرایش

شناسه خبر: 3649
قدیری ابیانه گفت: دانش آموزان خود را راه حل بدانند نه صورت مسئله و در برطرف کردن کمبودهای موجود منتظر یاری رساندن دست دیگران نباشند و در راستای رفع نیازهای کشور تلاش کنند.
تاریخ انتشار: 1400/8/13 09:54:50

محمدحسن قدیری ابیانه استراتژیست و مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام در میزگرد دانش آموزی که در سفارت سابق آمریکا به مناسبت روز دانش آموز و با حضور تعدادی از دانش آموزان، برگزار شد اظهار کرد: پنج سال پیش از انقلاب اسلامی اولین انجمن اسلامی دانشجویی در ایتالیا تاسیس شد و من هم این توفیق را داشتم که به نوفل لوشاتو برای دیدار با امام خمینی "ره" بروم و پس از آن به ایران آمدم و در سال ۱۳۵۷ در جمع دانشجویانی بودم که سفارت را آزاد کردند.

وی اضافه کرد: من در رشته فوق لیسانس معماری از دانشگاه فلورانس ایتالیا فارغ التحصیل شده ام و دارای دکترای مدیریت استراتژیک از یکی از دانشگاههای کشور هستم و بیش از ۲۰ زبان بین المللی را به خوبی می‌شنوم.

مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام افزود: به زبانهای انگلیسی، ایتالیایی و اسپانیایی آشنایی دارم و بازنشسته وزارت امور خارجه و همچنین سفیر اسبق مکزیک و استرالیا بوده‌ام و در اوایل انقلاب هم به عنوان رایزن مطبوعاتی فعالیت می‌کردم و تالیفات زیادی درباره اسلام، مسیحیت و زنان دارم.

دانش‌آموزان خود را راه حل بدانند نه صورت مسئله/برجام احیاء نخواهد شد

منتظر یاری رساندن دیگران نباشید

قدیری ابیانه خاطرنشان کرد: توصیه به دانش آموزان و جوانان این است که ما باید اوضاع کشور را بهبود ببخشیم و در همه زمینه‌ها از خنثی کردن تبلیغات بر علیه پیشرفت کشور گرفته تا موانع اشتغال، ازدواج و جمعیت را مرتفع و مهار کرده و دائم تلاش کنیم.

وی اضافه کرد: دانش آموزان خود را راه حل بدانند نه صورت مسئله و در برطرف کردن کمبودهای موجود منتظر یاری رساندن دست دیگران نباشند و در راستای رفع نیازهای کشور تلاش کنند و از شکست ناامید نشوند و بدانند که شکست پلکان ترقی و پیشرفت است.

مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام یادآور شد: در برجام پیش بینی شده است که اگر یکی از طرفین به تعهدات خود پایبند نبود، مسیر دیگری را در پیش بگیریم و در حال حاضر که آمریکایی‌ها به تعهدات خود عمل نکرده‌اند می‌توانیم از آن‌ها شکایت کنیم.

قدیری ابیانه اضافه کرد: برجام به نظر من یک تفاهم است که مثل یک نوزاد مرده به دنیا آمده است و روحانی و ظریف میخواستند آن را مومیایی کنند و بگویند که وجود دارد.

وی در ادامه افزود: مشکل آمریکا و اروپا با برگزاری مجدد مذاکرات این است که دنیا آن‌ها را در نقض برجام مقصر می‌داند و آژانس بین المللی هم اعلام کرد که ایران به تعهدات خود در برجام عمل کرده است.

دانش‌آموزان خود را راه حل بدانند نه صورت مسئله/برجام احیاء نخواهد شد

برجام احیاء نخواهد شد

سفیر اسبق ایران در مکزیک و استرالیا تاکید کرد: ما باید بدانیم که برجام احیاء نخواهد شد و با علم به این مسئله توپ را در زمین آمریکایی ها و اروپایی ها بیندازیم و تحقق این امر یک کار رسانه‌ای قوی میخواهد و به امید عمل طرف مقابل به تعهدات تعیین شده نباید باشیم.

قدیری ابیانه خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها به هیچ وجه به تعهدات خود در برجام عمل نخواهند کرد و روش آمریکا در عدم تعهد به وعده‌هایش همیشه به همین شکل بوده است.

وی تصریح کرد: بالاترین‌ ارگان بین المللی سازمان ملل متحد است که اعضای آن حق وتو دارند و اگر آمریکایی ها بمب اتمی هم بر علیه کشورهای دیگر در دنیا مورد استفاده قرار بدهند، چون آمریکا هم حق وتو دارد، نمیتوان در شورای امنیت سازمان ملل کاری برای محکوم کردن آن انجام داد.

سفیر اسبق مکزیک و استرالیا یادآور شد: مذاکرات برجام به رفع تحریم‌ها منتهی نمی‌شود و به گفته مقام معظم رهبری رفع تحریم‌ها دست دشمنان است اما خنثی کردن آن‌ها دست ما است و باید در این راستا تلاش خود را به کار بگیریم.

قدیری ابیانه تصریح کرد: استکبار از تکبر می‌آید و چنین اشخاصی خود را برتر از دیگران می‌پندارند و حق سلطه بر دیگران را برای خود قائل هستند و جوامع مستکبر دنیا با روحیه استکباری و البته با وجود دم زدن از حقوق بشر و صلح، میخواهند که خودشان ثروتمند شوند و بقیه کشورهای جهان تحت سلطه آن‌ها باشند.

وی تاکید کرد: کشورهای استکباری نگاهی آموزش‌گر و تعلیم دهنده به دیگر کشورها در جهان سوم دارند و با دروغگویی و جنایت در جهت رسیدن به اهدافشان عمل می‌کنند و به راحتی زیر تعهدات خود میزنند.

سفیر اسبق مکزیک و استرالیا یادآور شد: کشورهای استکباری کشور خود را با غارت سایر جوامع ساخته‌اند و بخش زیادی از رفاه و پیشرفتی که دارند نتیجه غارت دیگر کشورها است و به آن افتخار می‌کنند.

قدیری ابیانه افزود: کشورهایی که در طول تاریخ بدترین جنایات را مرتکب شده و همچنان هم به این رفتارها ادامه می‌دهند، صدایی بلند در دفاع از حقوق بشر دارند و در جنگ تحمیلی همه نوع سلاح و تجهیزات نظامی به صدام دادند و در حال حاضر نیز به عربستان سلاح می‌دهند تا مقابل مردم یمن قد علم کند.

وی گفت: سمبل اعتماد به استکبار مصدق است که آمریکا را دشمن نمی‌دانست و بلکه دوست برمی‌شمرد و باورش این بود که میتواند در مبارزه با سلطه انگلیس از حمایت آمریکا برخوردار شود و شناختی از دشمن نداشت و همین اعتماد باعث کودتا شد.

سفیر اسبق مکزیک و استرالیا یادآور شد: ۶۰ هزار شهید نتیجه اعتماد بیجای امثال مصدق به آمریکا است و در حال حاضر هم با کسانی مواجهیم که عاشق آمریکا هستند.

قدیری ابیانه اضافه کرد: تعامل و مذاکره با آمریکا که عده‌ای همچنان از آن دم می‌زنند، مثل حرکت همان افغانستانی‌هایی است که از هواپیما آویزان شدند و نمیخواهند بفهمند و بپذیرند که نمیشود به آمریکا اعتماد کرد.

وی تاکید کرد: در فتنه ۸۸ تعدادی از کارمندان محلی سفارت انگلیس دستگیر شدند و یکی از آن‌ها گفته بود که این سفارتخانه ۲۰۰ نفر را در ایران دارد که کارشان کار کردن بر روی ذهن افراد اثر گذار در کشور مثل مسئولان و ... است.

دانش‌آموزان خود را راه حل بدانند نه صورت مسئله/برجام احیاء نخواهد شد

شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل راهنمای مسیر ما هستند

سفیر اسبق مکزیک و استرالیا تصریح کرد: شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل مسیر راه ما را نشان می‌دهند که یادمان نرود این دو قدرت استکباری دشمن ایران هستند و اگر روش را عوض کنیم و دیگر شعارهای فوق را نگوییم و از دین هم دست بکشیم، باز هم چیزی از دشمنی آمریکا کم نمی‌شود.

قدیری ابیانه ابیانه همچنین گفت: برای آمریکا مهم نیست که دیگر کشورها مذاهبی چون مسیحیت، هندو، مسلمان یا هر مذهب دیگری داشته باشند بلکه باید همانی باشند که آن‌ها می‌خواهند و در اصل باید تسلیم محض آمریکا باشند.

وی اضافه کرد: دشمنان انقلاب اسلامی ایران میخواهند تحت عناوین مختلف از برهنگی زنان به بهانه آزادی گرفته تا هر ترفند دیگری حواس مردم را از اصل موضوع پرت کنند و این دشمنی هیچ حد و مرزی هم برای آن‌ها ندارد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
* نظر:
سیاسی